VS
79
10

Latvijas U-18 regbija 7 izlase iekļūst ''Trophy'' divīzijas ceturtdaļfinālā

Latvijas U-18 regbija 7 izlase Eiropas ;cempionāta pēc spēka otrās - ''Trophy'' divīxijas turnīrā sestdien, 2. septemrī Estergomā, Ungārijā, guva divas uzvaras, cieta vienu zaudējumu un iekļuva astoņniekā.

Turnīra pirmajā dienā Latvija ar 26:12 uzvarēja Ungāriju un ar 24:10 Andoru, bet ar 0:17 zaudēja Šveicei.

Latvija svētdien spēlēs ceturtajā ceturtdaļfināla pārī plkst. 12.06 pēc Latvijas laika. Pusfinālā par kausu, ja tiks gūta uzvara vai pusfinālā par piekto vietu, ja būs zaudējums, jāspēlē ar Slovēnijas – Ungārijas spēles uzvarētāju vai zaudētāju. Pārējie pāri ceturtdaļfinālā būs Ukraina – Monako un Šveice – Dānija.

Zviedrijas U-18 vēl pagājušajā sezonā spēlēja augstākajā – ''Championship'' divīzijā, ko atstāja, dodot šogad vietu tajā Lietuvai ar kuru pirms šī turnīra Latvija aizvadīja astoņas treniņspēles,

Pirmajā spēlē Estergomā pret mājinieci Ungāriju galvenais treneris Tomass Džons Davidsonas sākumsastāvā bija izvēlējies Dāvi Jaunalksni, Niku Voitečko, Mārtiņu Sluku, Ričardu Iesalnieku, Arkādiju Smirnovu, Reini Salenieku un Deividu Ločmeli. Divus piezemējumus izdarīja Salenieks, pa vienam Ločmelis un Jaunalksnis, kuram arī trīs realizācijas sitieni.

Otrajā spēlē pret Andoru pa diviem piezemējumiem izdarīja Iesalnieks un Jaunalksnis, bet realizācijas iesita Sluka un Jaunalksnis.

Spēlē par pirmo vietu C apakšgrupā un teorētiski vājāku pretinieku ceturtdaļfinālā, kur Latvija vietu jau bija nodrošinājusi, Šveice jau pirmā puslaika sākumā nokļuva vadībā, otrajā izdarīja otru piezemējumu, bet tā vietā, lai latvieši samazinātu vai pat izlīdzinātu rezultātu, mača pēdējās sekundēs izlaida trešo piezemējumu.

Latvijas izlases menedžeris Kaspars Jēkabsons:
Puiši paši sev sagādāja smagāku nākamās dienas rītu. Ja pirmās divas spēles viņi spēlēja kā jāspēlē, tad pret Šveici viņi bija pārāk noskaņojušies uz uzvaru, domāja par to, nevis pašuspēli, un arī pārāk piemērojās pretinieku stilam. Vaina meklējama pašu galvās, un tā būs laba pieredze nākotnē. Grupas spēļu otrajā kārtā Latvijas – Andoras un Ungāŗijas – Šveices spēles pēkšņi tika samainītas vietām, mēs spēlējām otrie, nevis otriepirmie, kā bija kalendārā, taču tas neko neietekmēja. Jāteic, ka Zviedrija tiešām ir stipra – tās spēle pret Ukrainu (17:21) bija fināla cienīga.

Estergoma (2. septembris)
Priekšsacīkstes
A grupa. Slovēnija – Moldova 24:12, Dānija – Monako 21:12m Dānija – Moldova 19:17, Slovēnija – Monako 31:12, Monako – Moldova 24:12, Dānija – Slovēnija 17:17, Vietu kārtība: 1. Slovēnija 8 punkti, 2. Dānija 8, 3. Monako 5, 4. Moldova 3.
B grupa. Zviedrija – Slovākija 33:0, Ukraina – Bulgārija 59:0, Zviedrija – Bulgārija 35:5, Ukraina – Slovākija 52:0, Ukraina – Zviedrija 21:17, Bulgārija – Slovākija 15:10. Vietu kārtība: 1. Ukraina 9, 2. Zviedrija 7, 3. Bulgārija 5, 4. Slovākija 3.
C grupa. Šveice – Andora 54:5, Latvija – Ungārija 26:12, Šveice – Ungārija 27:12, Latvija – Andora 24:10, Šveice – Latvija 17:0, Ungārija – Andora 24:12. Vietu kārtība: 1. Šveice 9, 2. Latvija 7, 3. Ungārija 5, 4. Andora 3.