VS
79
10

Latvija – Ukraina 14:32

Latvijas valstsvienība sestdien, 5.maijā, pirmo reizi aizvadot spēli Upesciemā, ar 14:32 zaudēja Ukrainai "Rugby Europe" 1. konferences Ziemeļu zonas turnīra spēlē.
Vienīgo piezemējumu mājiniekiem veica Toms Asejevs, bet pārējos deviņus punktus ar trim soda sitieniem guva Roberts Džo Davidsons.
Šā cikla pēdējā spēle Latvijas komandai būs 12.maijā Enčepingā pret Zviedriju. Lai paliktu pašreizējā piecniekā un nenokristu zemāk nākamajā ciklā, tajā neoieciešams izcīnīt vienu punktu.
Šādu punktu var nopelnīt arī par zaudējumu, ja vien rezultāta starpība nav lielāka par septiņiem punktiem. Enčepingā būs pašreizējā cikla pēdējā spēle. Lietuva uzvarēja visās četrās spēlēs un guva 17 punktus. Ukraina ar 11 punktiem ieņem otro vietu, trešā ar pieciem punktiem ir Ungārija, bet Latvijai un Zviedrijai ir pa četriem punktiem trijās spēlēs.
Ar Ukrainu Latvijas regbisti pēdējo reizi spēlēja 1995.gadā, kad Rīgā uzvarēja ar 20:16, bet pirms tam vienīgo reizi tikās 1992.gadā, kas viesos zaudēja ar 0:28.
Spēles sākumā ukraini ar soda sitienu pirmie izvirzījās vadībā, tomēr līdz puslaika vidum mājinieki panāca 6:3 uz ko viesi līdz pārtraukumam atbildēja ar savu pirmo piezemējumu, kad izvirzījās vadībā ar 8:6.
Otrajā puslaikā ukraiņi ātri panāca 15:6, kam sekoja skaists Asejeva skrējiens un piezemējums samazinot starpību līdz četriem punktiem 11:15. Ukrainas trešais piezemējums deva viņiem jau 22:11, Davidsons samazināja līdz 14:22, taču sekoja vēl viens sekmīgs pretinieku uzbrukums 29:14. Pēc virknes spēlētāju maiņu Latvijas komandā, mačs noslēdzās līdz ar vēl vienu precīzu soda sitienu ukraiņiem par labu 32:14.
Pirmo spēli izlasē aizvadīja stabs no Anglijas Endrjū Marks Šteinbergs ("Blaydon RFC"), kurš tiesīgs pārstāvēt Latviju, vecvecāku izcelsmes dēļ. Pirmo reizi komandas kapteinis bija Emīls Balodis, kurš stājies Viktora Silvonika vietā.
Pēcspēles ekspresintervijā Latvijas izlases galvenais treneris Sergejs Lisko sacīja:
"Zinājām, ka Ukraina ir spēcīgs pretinieks. Aizsardzībā mēs nospēlējām labi, lai gan pietrūka spēļu prakses un bija smagi, jo pēdējās spēles tika aizvadītas rudenī, tagad vien spēle Latvijas kausā. Ar Zviedriju sagaidāma ļoti smaga spēle, kurā neredzēsim vairākus šīs spēles dalībniekus, tāpēc ar sastāvu būs problēmas.