VS
79
10

Latvijas U-18 iegūst piekto vietu EČ ''Trophy'' divīzijā

Latvijas U-18 regbnija 7 izlase svētdien, 3. septembrī Estergomā, Ungārijā noslēdza Eiropas čempionātu ''Trophy'' divūzijā piektajā vietā.
.
Svētdienas pirmajā spēlē Latvija ļoti līdzīgā spēlē ar 7:12 zaudēja vēlākajai finālistei Zviedrijai, bet pēc tam bez lielām problēmām ar 24:5 pieveica Slovēniju un ar 24:12 skaisti revanšējās Šveicei.

Ceturtdaļfinālā pret Zviedriju, kas pagājušajā gadā ''Trophy'' divīzijas finālā zaudēja Lietuvai, Latvija jau pēc nospēlētas minūtes nokļuva zaudētājos ar 0:7, taču spēja atgūties, turpmāko laiku pirmajā puslaikā aizvadot labāk, bet otrā sākumā Niks Voitečko izdarīja piezemējumu, un Dāvis Jaunalksnis iesita realizāciju. Abi jaunie regbisti U-18 grupā spēlēja pēdējo gadu un šogad jau debitēja Eiropas čempionātā pieaugušo izlasē. Puslaika trešajā minūtē Latvija nokļuva mazākumā, kad noraidīja Arkādiju Remizovu. Tas piebremzēja uzbrukumu iespējas, taču grūtās divas minūtes veiksmīgi izturēja, tomēr esot jau vienādos sastāvos, zviedri aizskrēja pa malu un panāca 12:7.

Pusfinālā  par 5.-8. vietu Latvija jau pirmajā puslaikā ieguva 19:0 pārsvaru, bet līdz pārtraukumam slovēņiem izdevās viens piezemējums Otrajā puslaikā latvieši turpināja dominēt un uzvarēja ar 24:5. Voitečko izdarīja divus, Reinis Salenieks un Mārtiņš Sluka vienu piezemējumu, bet Jaunalksnis iesita divas realizācijas.

Mačā par piekto vietu pret Šveici, kam pagājušā gadā Latvija bija zaudējusi spēlē par trešo vietu ar 0:24, bet šogad pirmajā dienā spēlē par pirmo vietu apakšgrupā ar 0:17, izdevās godam revanšēties ar 24:12. Divreiz piezemēja Jaunalksnis, kurš arī iesita divas realizācijas, bet pa vienam piezemējumam tika Saleniekam un Slukam.

Finālā Ukraina ar 24:5 uzvarēja Zviedriju un nākamgad sacentīsies augstākajā - ''Championship'' divīzijā.

Latvijas izlases menedžeris Kaspars Jēkabsons:
Uzdevums nav izpildīts. Pirms turnīra bija nosprausts mērķis turnīrā uzvarēt un pacelties un augstāko divīziju. Otrās dienas spēle parādīja, ka varam spēlēt ar jebkuru mūsu divīzijas komandu – kā līdzīgs ar līdzīgu arī ar komandu, kas spēlēja finālā.. Jāiemācās pārkāpt tikai suņa astei. Ļoti žēl, ka mērķi šogad neizdevās sasniegt. Bija noteikti nepieciešams trenēties kopā ilgāk. Ar katru spēli sniegumu uzlabojām. Komandas vadība puišu priekšā noņem cepures. Patraucēja traumas – Arkādijam Smirnovam izsists plecs, bet Mārtiņam Zviedrim aizdomas par lauztu kājas pirkstu. Kā te rāda citu izlašu piemērs, nākotnē būtiski būtu panākt, lai regbija 7 izlases, sākot jau no jauniešiem un beidzot ar pieaugušajiem trenētu viens un tas pats treneri, kurš sekotu līdzi un palīdzētu spēlētāju izaugsmei.

Estergoma (3. septembris)
Izslēgšanas spēles
Pusfināls par 9.-12. vietu. Slovākija – Bulgārija 17:7, Moldova – Andora 28:17. Par 11. vietu: Bulgārija – Andora 22:19. Par 9. vietu: Moldova – Slovākij 31:0.
Ceturtdaļfināls (1.-8. vieta): Ungārija – Slovēnija 26:14, Ukraina – Monako 28:5, Dānija – Šveice 19:14, Zviedrija – Latvija 12:7.
Pusfināls par 5. vietu: Latvija – Slovēnija 23:5, Šveice – Monako 45:5. Par 7. vietu: Slovēnija – Monako 14:7. Par 5. vietu: Latvvija – Šveice 24:12.
Pusfināls par 1. vietu. Zviedrija – Ungārija 26:5, Ukraina – Dānija 27:5. Par 3. vietu: Dānij – Ungārija 22:10. Fināls: Ukraina – Zviedrija 24:5.