VS
12
8

''Miesnieki'' – Latvijas čempioni 11. reizi

Latvijas čempionāta izšķirošajā spēlē par zelta medaļām sestdien, 7. oktobrī Upesciemā ''Stats/Ķekava'' cieta zaudējumu pret ''Garkalne/Livonia'' ar 8:12, taču nosargāja pirmo vietu turnīra tabulā un atguva čempiontitulu pēc gada pārtraukuma.

''Miesnieki'' kopš sava pirmā titula 1997. gadā par valsts čempioniem kļuvuši vienpadsmit reizes, lai gan tikai trīsreiz pēdējos vienpadsmit gados. Turpretī ''Livonia'' bija uzvarējusi trīs reizes iepriekšējos četros gados. Viena vai otra komandas bijušas labākās pēdējos sešos gados.
Situācija pirms izšķirošās spēles liecināja, ka ''Garkalne/Livonia'' uzvarai visas sezonas kopvērtējumā der tikai viens variants – uzvara ar vismaz 24 punktu starpību un vismaz trim piezemējumiem vairāk nekā pretiniekam, lai būtu arī bonusa punkts.

Nebija pagājušas desmit minūtes, kad pēc cīņas ar uzbrucējiem bumbu piezemēja Kristaps Martinsons. ''Livonia'' nespēja izmantot pārliecinošu bumbas kontroli, lai vairāk palielinātu rezultāta starpību smagā laukumā  notiekošajā spēlē. Turpinājumā Maksims Batrakovs ar soda sitienu samazināja rezultātu līdz 3:5, bet puslaika pašās beigās Jāņa Priedes neprecizitāti piespēlē izmantoja Dāvis Jaunalksnis ar piezemējumu pa vidu, un Kristapam Bērziņam iesitot realizāciju, atpūtā komandas devās ar 12:3.

Krists Kruskops pēc sava piezemējuma samazināja rezultātu līdz 8:12. Kopumā ievērojams teritoriāls pārsvars, ilgus periodus vien dažus metrus no ''Livonia'' ieskaites laukuma, otrajā puslaikā piederēja ''Miesniekiem'', taču rezultatīvu darbību vietā sekoja kartītes, abas ''Livonia'' spēlētājiem. Dzeltenā Aināram Bērziņam par neatkāpšanos un sarkanā Reinim Pepam par aktīvu iesaistīšanos asumos un sitienu pretiniekam.

Pirmā četrinieka turnīra noslēgumā pēc sešām spēlēm katrai komandai ''Stats/Ķekava'' ieguva 25 punktus, ''Garkalne/Livonia'' 23, LMT/''Eži'' 10, bet RK ''Jūrmala'' palika tukšā.

''Stats/Ķekava'' galvenais treneris Uldis Bautris:
Jāuzslavē ''Livonia'', kas pašā spēles sākumā kontrolēja bumbu, bet bīstamu neko neradīja. Mēs dominējām grupcīņās, arī autos bijām labāki. Spēlējām uz rezultātu ne situācijām. Trīs reizes nogādājām bumbu ieskaites laukumā, bet piezemējumus neskaitīja, lai gan esmu pārliecināts, ka vismaz viens bija jāskaita 100 procenti. Iedevām vairāk spēles laika vecajiem spēlētājiem. Leno Bramanim šī bija pēdējā spēle. Gatavojamies lielām izmaiņām nākotnē, jo spēlēt pēc sezonas gatavojas beigt vesela virkne – Cīrulis, Robežnieks, Cirša, Priede... Neko sliktu tur neredzu. Mums ir daudzi jaunie, kas var nākt vietā, tikai viņiem vajadzīga lielāka pieredze. Sastāvs mums stipri mainīsies.

RFC ''Livonia'' vadītājs Jānis Zuments:
Pierādījām, ka esam labāka komanda, un mums nav par ko kaunēties. Esam uz pareizā viļņa. Ja pretinieki 30 minūtes pavada mūsu zonā un knapi spēj izdarīt tikai vienu piezemējumu un arī tad pēc mūsu noraidījuma. Slapjajā laikā tomēr nespējām nokontrolēt bumbu tā, lai pārņemtu iniciatīvu sev par labu, jo pie plus 14 vai 16 pretinieki noteikti jau justos savādāk.